کاشت دندان


کاشت دندان یا ایمپلنت ، از بهترین درمان های برای بی دندانی می باشد و میتواند یکی از بهترین جایگزین ها برای دندان از دست رفته در افراد باشد . نوع درمان ایمپلنت به این صورت است که ابتدا پایه ای از جنس تیتانیوم را در درون استخوان فک ، به وسیله جراحی قرار می دهند. این پایه ها با بدن سازگار بوده و بعد از گذشت حدود چند ماه به استخوان فک جوش می خورد و روکش بر روی آن قرار می گیرد و ظاهر ، استحکام بسیار نزدیک به دندان طبیعی به شما ارائه می دهد .

کاشت دندان

امروزه انجام جراحی ایمپلنت دندان در شهرهایی مثل کرج ، اندیشه ، اسلامشهر ، رباط کریم ، گوهردشت و … مستلزم پیدا کردن یک کلینیک خوب و تخصصی می باشد ، در این بین افراد زیادی دچار مشکل می شوند به این صورت که می خواهند بدانند ، کدام مرکز تخصصی ایمپلنت دندان درمان با کیفیتی انجام می دهد و چگونه می توانند مرکز ایمپلنت دندان مناسبی را در شهر کرج پیدا کنند .

بهترین روش برای پیدا کردن یک مرکز ایمپلنت این است که از طریق سایت ها، دندانپزشک ها را شناسایی کنیم . برای انتخاب ایمپلنت دندان در شهر کرج ،ملارد و یا گوهردشت به جایگاه متخصص ایمپلنت می توان نگاه کرد.

ایمپلنت دندان چه فوایدی برای بیمار دارد ؟

با افزایش سن افراد ، فقدان دندان ها افزایش یافته ، که این امر باعث مشکلات زیادی نظیر مشکل تناول غذا ، صحبت کردن و نقص زیبایی می شود . این عوامل سبب رجوع افراد پیش متخصص ایمپلنت جهت کاشت دندان شده است .

درمان قدیمی برای حل مشکلات فوق مصرف پروتزهای کامل بوده است ، که مشکلات مربوط به خود را داشت . امروزه مزایای کاشت دندان نسبت به پروتزهای قدیمی اثبات شده است . شکست های متعدد همراه نارضایتی بیماران با روش های جایگزین ایمپلنت همانند استفاده از پروتز ثابت ، متحرک و اثرات مضر و جانبی استفاده پروتز متحرک بجای کاشت دندان برای بیمار باعث رجوع دندانپزشکان به استفاده ایمپلنت دندان شده است ، روش های کاشت دندان نیز رو به پیشرفت بوده که از روش های جدید می توان به ایمپلنت بدون جراحی اشاره نمود.

چند مورد از مزیت های این روش را مورد برسی قرار می دهیم و می گوییم ایمپلنت بهترین راهکار است چرا که :
با انجام این روش دندان های مجاور دندانی که ایمپلنت می شود دست نخورده می ماند و در ضمن از تحلیل استخوان جلوگیری می کند.
در صورتی که دندان های مجاور نیز به روکش احتیاج داشته باشند باز هم طول عمر ایمپلنت از بریج بیشتر است .
زمانی که دندان های مجاور را تراش دهید طول عمرشان کم می شود و ناحیه ای که دچار بی دندانی است وسیع تر می شود .

عوامل موثر بر موفقیت ایمپلنت

میزان موفقیت ایمپلنت دندان بالای ۹۷ درصد است ، کاشت ایمپلنت باید زمانی باشد که رشد استخوان فک کامل شده باشد در غیر این صورت ممکن است طول ایمپلنت دندانی زمانهای بعدی کوتاه تر شود که تناسب کمتری با دبگر دندانها داشته باشد.

در شرایطی که درون استخوان فک کمبود استخوان باشد جراحی پیوند استخوان استفاده می شود. سازگاری تیتانیوم با بدن مزیت این قطعه است :

  • وضعیت سلامتی بدن بیمار
  • سلامت لثه دندان
  • وجود استخوان کافی برای جوش خوردن
  • عدم عفونت ، درد و خونریزی ایمپلنت دندان
  • تلاش بیمار جهت مراقبت دندان کاشته شده
  • مهارت ، تجربه متخصص ایمپلنت
  • نوع ایمپلنت