ایمپلنت دندان


ایمپلنت دندان در سوراخی که دندانپزشک یا متخصص ایمپلنت شما با جراحی و به وسیله‌ی دریل در استخوان فک شما ایجاد می‌کند کاشته می‌شود که این خدمات نیز به راحتی با تمامی پروتکل های بهداشتی قابل انجام است .

امروزه تقریبا هر فرد بزرگسالی به سلامت دهان و دندان خود اهمیت می‌دهد و اگر دندان خود را از دست داده باشد ، به فکر کاشت دندان است . یکی از گزینه‌های اصلی کاشت دندان ، ایمپلنت دندان است .

در مورد ایمپلنت لازم است که دو قسمت اصلی آن توضیح داده شود قسمتی که از داخل استخوان فک قرار می‌گیرد که اصطلاحاً Fixture نامیده می‌شود ، فیکسچرها قطعاتی در اندازه دندان طبیعی می‌باشند . فیکسچرها توسط ابزار بسیار دقیقی کنترل می‌گردند و توسط دستگاه‌های بسیار دقیق ساخته می‌شود که می توانید به راحتی دندان های خود را احیاء کنید . قسمت دوم  قسمتی تاجی که بالای لثه قرار می‌گیرد Abutment خوانده می‌شود روی Abutment پروتز یا روکش ایمپلنت قرار می گیرد .

چه کسانی کاندیدای کاشت دندان می باشند ؟

برای انجام ایمپلنت دندان در کرج افرادی که دندان یا دندان هایی را از دست داده اند ممانعتی نمی باشد مگر فرد بیماری های خاصی را داشته باشد که باید با دندانپزشک مشورت حاصل کند در غیر این صورت افراد پس از پایان دوران بلوغ از طریق ایمپلنت میتوانند به ترمیم دندان از دست رفته خود بپردازند .

شما برای انجام این روش نباید هیچگونه عفونت و بیماری های لثه ایی داشته باشید و در صورت وجود ابتدا باید  آن مشکلات خود را درمان کنید .

مورد دیگری که برای انجام ایمپلنت وجود دارد این است که افراد می بایست پس از کندن دندان هر چه سریعتر به انجام کاشت دندان اقدام کنند چرا که استخوان دندان شروع به تحلیل میکند و در صورت تحلیل نیاز به پیوند استخوان فک خواهد بود .

انواع ایمپلنت

در حال حاضر بیش از صد نوع برند کاشت دندان در بازار های جهانی وجود دارد که ساخت کشور های سوئیس و آمریکا و فرانسه و کره و آلمان و ایتالیا و… می باشند . بعضی از این برند ها  قدیمی هستند و از همان اوایل ظهور ایمپلنت شروع به تولید انبوه ایمپلنت کرده اند و بعضی برند ها نو ظهور هستند . برند های ایمپلنت را می توان به برند های اتومبیل شبیه کرد که همه آنها یک کار را انجام می دهند ولی کیفیت و قیمت خیلی متفاوتی دارند .
ایمپلنت دندانی که بیشترین یکپارچگی را به استخوان داشته باشد و سطح آن طوری طراحی شده باشد که باعث جذب استخوان به سطح ایمپلنت شود جز بهترین نوع ایمپلنت می باشد . همچنین ایمپلنتی که باعث عدم تحلیل استخوان شود جز بهترین نوع ایمپلنت  می باشد که این شرایط باعث بالا رفتن موفقیت درمان ایمپلنت می شود .

ایمپلنت دندان

از کاشت دندان چه انتظاری باید داشته باشیم ؟

ایمپلنت مانند دندان طبیعی شما به نظر می ‌رسد و کار خواهد کرد . هرچند در برخی از بیماران اینکه ایمپلنت دقیقا مانند دندان طبیعی به نظر برسد ممکن است کاری سخت باشد . چرا که در برخی موارد به دلیل میزان استخوانی که دارید (تراکم استخوان) و مقداری که نیاز است تا ایمپلنت کار گذاشته شود و به طور صحیح کار کند ، ممکن است ایمپلنت شما به صورت مستقیم قرار نگیرد و زاویه دار کار گذاشته شود که با یک انتخاب خوب ایمپلنت دندان در کرج و یا مناطق اطراف کرج مانند : اندیشه ، شهریار ، اسلامشهر ، رباط کریم ، مارلیک و یا مهرشهر کرج میتواند حساسیت یک حس طبیعی را در شما به وجود بیارد .

ایمپلنت دندان چه مزایایی دارد ؟

از فواید ایمپلنت دندان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • ظاهر بهتر : ایمپلنت نسبت به دندان مصنوعی راحت‌تر و طبیعی‌تر به نظر می‌رسد . از آنجایی که ایمپلنت‌ها به استخوان فک وصل می‌شود ، دائمی هستند و در نهایت هیچ کس متوجه کاشت ایمپلنت شما نخواهد شد .
  • حرف‌زدن بهتر : دندان مصنوعی ممکن است در دهان شما جابه جا شود ، گشاد شود و حتی گفتار شما را با مشکل مواجه کند. در عوض ایمپلنت دندان جایگزین دندان واقعی شما می شود و در طول روز نیاز به هیچ گونه تنظیمی ندارد.
  • راحتی بیش‌تر : زمانی که به دندان‌های ایمپلنت شده عادت کنید ، جزئی از خودتان به نظر خواهند رسید.
  • غذا خوردن راحت‌تر : دیگر نگران خوردن غذاهای مورد علاقه خود نباشید . از آنجایی که دندان‌های ایمپلنت شده به فک شما متصل می شود، مثل دندان‌های طبیعی به نظر می‌رسند.
  • سایر دندان‌ها تحت تاثیر قرار نمی‌گیرند : برای حمایت از سایر دندان‌ها ، باید در کنار آنها یک بریج دندان یا همان پل حفاظتی (bridge) دندان کار گذاشت . با این حال دندان‌های ایمپلنت شده تاثیری روی دندان‌های طبیعی نمی‌‌گذارد و سلامت کلی دهان و دندان شما را بهبود می‌بخشد . به علاوه مسواک کردن دندان‌های ایمپلنت شده خیلی راحت‌تر است.
  • دوام زیادی خواهند داشت : اگر از آن‌ها به خوبی مراقبت کنیم، دوام زیادی خواهند داشت.

هزینه ایمپلنت دندان در کرج

با توجه به شرایط گفته شده قطعا تا حدودی با روش ایمپلنت آشنا گشته اید و میتوانید حدس بزنید که محاسبه هزینه با توجه به شرایط مخصوص هر فرد می باشد .

در شهر کرج هزینه کاشت دندان متفاوت خواهد بود  چرا که هر مراجع کننده ایی شرایط مخصوص به خود را دارد برای برخی نیاز به یک جلسه درمان و برای برخی تکرار جلسات ضروری می باشد ، تعداد دندان ها برای ایمپلنت و پیوند استخوان فک عواملی دخیل در هزینه ایمپلنت دندان خواهند بود که عزیزان با انتخاب این دندانپزشکی میتوانند از نرخ محاسبه منصفانه تر و با توجه به خدمات ارائه شده  بهره مند گردند .